İletişim

İletişim kurmadan önce lütfen okuyun

Youtube’da videonuza gelen telif hakkı taleplerini ben yollamıyorum, beatleri lisansladığım şirket otomatikman yolluyor ki bu da normal, beatler sadece kişisel kullanıma açıktır, beat’i satın almadan ondan maddi gelir elde edemezsiniz, Spotify tarzı platformlarda yayınlayamazsınız, bu telif hakkı ihlalidir ve yasalarca ağır cezası vardır. Gelen telifler kanalınızı etkilemez, sadece şarkıdan para yapamazsınız ki zaten kanalınızın para kazanma özelliği açık değilse bunun hiçbir önemi de yok. O yüzden lütfen “ismini belirttim ama telif yedim” diye email atmayınız.

Beat satın alma nasıl olur?

Beat satın almak için fiyat soran rapçilerden cok sayıda email aliyorum bu sebeple buraya açıklama gereği hissettim. Beat satın almak istiyorsanız ya belli bir ücret ödeyip kullanma hakkına sahip olursunuz (4 sene boyunca, 4. sene bitince tekrar satın almanız gerekir) ya da beat’in bütün haklarını satın alıp beat’in tek sahibi olursunuz ve telif hakkı sadece size geçer.

  • Kullanma hakkına sahip olmanız beat’i başkalarının da kullanmayacağı anlamına gelmez, telif hakları halen Petra Beatz’e ait olur fakat Spotify tarzı tüm platformlarda şarkınızı kullanıp para kazanabilir, konserlerde ve hatta bandrollü albümünüzde bile kullanabilirsiniz (beat’ın sahibinin Petra Beatz olduğunu belirtmek şartıyla). Lütfen şu sözleşmeye bir göz atın.
  • Beat’in bütün haklarını satın aldığınız takdirde beat bütün platformlardan silinir, telif hakkı size geçirilir ve beat’in tek sahibi siz olursunuz ve dilediğinizce kullanabilirsiniz.
  • Bu beatlere saatlerce, günlerce emek harcandığını unutmayın.

İletişim